Historia | Kempo | Etyka i Filozofia | Egzamin | Zazen | Ken-Jitsu | Sensei | Kontakt | Galeria| Współpraca| Intro

Shihan
Mistrz Szkoły Shaolin Kempo
Grzegorz Krauze 7 DANSensei - Cezary WilczyńskiDoshin So


Von Lanshi


SHAOLIN KEMPO

STAROCHIŃSKA SZTUKA WALKI ZNANA TEŻ POD NAZWĄ CH'UAN FA

Kempo wytycza drogę życia opartą na realizacji wzajemnych powiązań wszystkich rzeczy i potencjalnej władzy człowieka. Pozwala to na ukazanie szczęścia każdego Człowieka. Zgodnie z regułami filozofii Kongo-Zen, Kempo łączy dwie tradycyjne metody zdobycia owoców życia. Kempo uważa, że przez człowieka muszą przemawiać nie tylko aspekty materialne, ale przede wszystkim duchowe. Ten, kto dąży do ideału człowieka, powinien dążyć do psychicznej równowagi i moralnej dyscypliny. Kempo kładzie nacisk na jedność ciała i ducha w miłości, mądrości, odwadze i zdrowiu. Bez miłości człowiek nie może znaleźć harmonii z innymi ludźmi. Bez odwagi nie może stawiać czoła problemom, które życie codziennie przed nami stawia. Bez zwracania uwagi na zdrowie nie będzie się mógł rozwijać.

CEREMONIAŁ POWITALNY

 1. MY, KTÓRZY UCZYMY SIĘ STYLU KEMPO PRZESTRZEGAMY NASTĘPUJĄCYCH PRAW:
 2. Jesteśmy dumni studiując w duchu KEMPO
 3. Będziemy zawsze uczyli się cierpliwie.
 4. Będziemy zawsze korzystali z każdej okazji do nauki.
 5. Będę wierny fladze i stylowi, którego się uczę.
 6. Będę zawsze utrzymywał ducha walki Kempo.
 7. Nie będę pokazywał technik Kempo poza Dojo.
 8. Będę unikał fałszywych szkół.
 9. Będę przestrzegał etyki budo, a także przyrzekam posłuszeństwo sensejowi.

SZTUKA WOJENNA KEMPO

Ktoś może pomyśleć, że sztuka wojenna jest niezgodna z założeniami Kempo. Ale jest odmienna szkoła sztuki wojennej opierającej się nie tylko na sile. W języku japońskim nazwa sztuk wojennych brzmi Budo. Nazwa ta składa się z dwóch części bu i do. Pierwsza zdefiniowana została w Setsumonkiji, napisanego około 120 r. W czasie panowania Dynastii Han i znaczy zatrzymane przebicie dzidą. Do znaczy "droga". Oryginalne znaczenie Terminu Budo nie jest sztuką wojenną w sensie narzędzi lub metody zwyciężania wroga.

TECHNIKI KEMPO

Wszystkie techniki stosowane w Kempo oparte są na podstawie trzech ruchów: obrotowego, prostego, zgięcia. Najważniejszą cechą racjonalnego użycia Kempo jest zastosowanie wiedzy pochodzącej ze starożytnej wiedzy medycznej wschodu, dotyczącej decydujących w życiu punktów ludzkiego ciała. Poprzez naciśnięcie na takie punkty, każda osoba może pokonać silniejszego przeciwnika. Punktów takich używanych w Kempo jest 142. Osiągnięcie mistrzostwa w Kempo jest podobne do procesu rozwoju wszystkich innych możliwości człowieka. Proces ten zależy od dyscypliny, wytrwałości, cierpliwości, wytrzymałości i silnej woli.

METODY PRAKTYKI

 1. Trening dwóch partnerów (obrona, atak).
 2. Poznanie punktów witalnych człowieka.
 3. Nie ma pokonanego i wygrywającego.
 4. Kontrolowanie siły ataku.

Zachowuj się tak, jak chciałbyś aby zachował się twój partner. Ważnym czynnikiem w ćwiczeniach jest wola trenera i jego stosunek do ucznia. Trener powinien pracować indywidualnie z każdym uczniem.

Obyczaje Kempo Ćwiczenia zaczynają się i kończą powitaniem. Uniform - kempogę należy trzymać w czystości. Należy przestrzegać podstawowej higieny. Brudne włosy, dziwaczny strój, niegrzeczne zachowanie nie mogą mieć miejsca na sali treningowej. Obowiązuje koncentracja podczas ćwiczeń.

Dopisz się do księgi gości